PUHELIMESSA MAIJA NÄRHI

Nettitoimitus jututti Sihteeri-Maijaa;

Sihteeri-Maija on soitellut kevään aikana sellaisille pitäjäseuran jäsenille, jotka eivät jostakin syystä ole tavoitettavissa sähköisillä viestimillä. Maija on käyttänyt soittoihin paljon aikaa ja ilahduttanut luurin toisessa päässä olevia henkilöitä kyselemällä kulumisia ja kertoilemalla pitäjäseuran toiminnasta näinä poikkeuksellisina aikoina.

Nyt vuorostaan nettitoimitus soitti Maijalle ja kyseli miten tämä sosiaalisesti aktiivinen ja puuhakas tarmonpesä käyttää aikaansa kun tuttuja ei voi tavata eikä halata….

Kuuntele äänitteestä mitä Maija kertoi. Samalla kuulet kuinka Pälkjärven pitäjäseura pyrkii pitämään yllä yhteisöllisyyttä ja yhteishenkeä, kun yhteiset matkat ja yhteiset tapaamiset ovat jäissä.


Puhelu Maijalle…..
…..puhelu jatkuu

Maija mielipuuhassaan….